Kış kendini yavaş yavaş hissettirmeye başlarken ”Ne giyeceğim ben?” derdini de beraberinde getiriyor diyebiliriz. Hırka giysem üşüyorum, ceket giysem terliyorum mevsimine hoşgeldiniz. Mevsim değişikliklerinde yaşanan diğer bir problem ise, giyecek hiçbir şeyinizin olmaması. Yaza girdiğimiz zaman geçen yaz aldığımız onca şeyin artık hiç bir kıymeti olmaz ve ”Alışveriş yapmam gerek!!!” telaşının tam ortasına düşeriz. Aynı şey kış mevsimi için de geçerli. Çünkü biz kadınız. Dolayısıyla geçen kış alınan kıyafetlerimiz artık ‘geçen’ kış alınan kıyafetler olduğu için yeni bir alışveriş listesi yapmamızın zamanı geldi. Bunu tabii ki sadece kadın olmamız değil, değişen trendler de etkiliyor.

Bilinçsizce mağazaları gezip ”Hmm bu güzelmiş bunu alayım. Bunu da alayım bari…” mantığıyla alışveriş yaparsanız, daha sonra herkes trend olan o bol kazakları giyerken ”Aa bu muymuş trend?!?” gecikmesini yaşamak durumunda kalırsınız. Buna düşmemek için de alışverişe çıkmadan önce trend parçalara bir göz atmakta fayda var diye düşünüyorum. 2016-17 Sonbahar-Kış trendlerinden yola çıkarak en olmazsa olmaz 10 parçayı sizler için listeledim. En azından bu listeye bir göz gezdirirseniz aklınızda bazı şeyler oluşacaktır.

1.Bitmek Bilmeyen Trençkotlar

Onlarsız bahar düşünülemez. Hiçbir zaman trendlerden düşmeyen trençkotlar bu sezon da mevcut. Ancak kendileri biraz daha hareketli ve bol. Geçen sene aldığınız düz, klasik trençkotunuza alternatif olarak daha bol ve kürk detaylı olanları tercih edebilirsiniz.1-balenciaga2. Midi Boy Etekler ve Elbiseler

Yazın da bol bol karşımıza çıkan midi boylar kışın da farklı kumaşlarıyla bizlerle beraber olacak. Kışın bu etek ve elbiseleri en iyi şekilde kombinleyebileceğiniz parça ise botlar veya çizmeler olacak. Sezonun en önemli trendlerinden biri üstüste bol parçalar kullanmak ve altlarına da kısa botlar veya uzun çizmeler giymek unutmayın!

2-jill-stuart

3. Boyunları Dik Konuma Getirin

Bu kış, kışın çok kullanılan parçalarından olan boğazlı kazakların boğaz kısımlarında bir tık kısalma mevcut. Bu kazakları askılı bluzların veya elbiselerin içine giyerekte değerlendirebilirsiniz. Hatta boğazlı elbiselerden de edinirseniz ne mutlu size.

3-proenza-schouler

4. El Üstünde

Bu sezonun en orjinal ve sevdiğim trendlerinden biri de uzayan kollar. Gömlekler, trikolar ve elbiselerde kullanılan bu ayrıntıyı bu kış sıklıkla görüyor olacağız. Alışveriş listenize ekleyeceğiniz en önemli parçalardan biri de bunlar olmalı.

4-emilio-pucci

5. Salaş Kazaklar

Son zamanlarda kadınları dar kıyafetlerden ziyade bol parçaların içerisinde görmeye alışmıştık. Bu kış da bu görüntü devam ediyor olacak. Çünkü kazaklar uzayan kolları ve genişleyen kesimleriyle raflarda yerini aldı bile. Burada küçük bir tüyo vermek istiyorum; Moda haftalarında da şahit olduğumuz gibi bu bol kazakları, trikoları ve gömlekleri üstüste giyip altına midi boy bir etek ve kısa bir botla kombinlerseniz tam bir 2016.17 Sonbahar-Kış kadını olursunuz.

5-emilio-pucci

6. Bu Oyunda Kadife de Var

Deriler, süetler, ketenler, satenler derken kadife de aramıza katılmış bulunuyor. Bu sezon elbiselerden pantolonlara, ayakkabılardan çantalara bir çok parçada kadife kullanıldığına çok sık rastlıyor olacağız. Bu yüzden kadifelere de şans vermenizi tavsiye ederim.

6-jill-stuart

7. Bol Pantolonlar, İspanyol Paçalar

Boyfriend jeanler ve kabanlarla başlayan trend hızını kesmeden devam ediyor. Dar yüksek bel kalem etekler yerini pileli bol eteklere, dar kumaş pantolonlar ise yerini yüksek bel, bol pantolonlara bıraktı diyebiliriz. Dar jeanleriniz dolabınızdaki yerlerini korurken alternatif olarak kalın kumaş bol pantolon ve/veya ispanyol paça pantolon almayı es geçmeyin.

7-tory-burch

8. Modanın Kürk Hali

En sıcak ayrıntı olarak nitelendirdiğim kürkler (gerçek olmayanlar tabii ki!) bu kış revaçta olacaklar. Tamamı kürk olan montların yanı sıra kürk detayları olan parçalar da dikkat çekiyor. Bu yüzden özellikle pastel tonlarda ki kürklerden dolabımıza ekleyebiliriz.

8-versace

9. Işıltılar ve Parlaklıklar

Kadife kumaşların yanı sıra gümüşler ve parıltılı kumaşlar bu kışa göz kırpan diğer detaylardan biri. Parlak etekler, elbiseler ve pantolonlar bu anlamda en çok öne çıkanlar diyebiliriz. Gözümüz çok alışık olmasa da siz beni dinleyin ve en azından alışana kadar bir tane edinin. Trendlerden korkmayın! Zamanla herşey çok güzel olacak unutmayın 🙂

9-roberto-cavalli

10. Ve Tamamlayıcı Botlar

Yukarıda saymış olduğum tüm parçalarla ve diğer kombinlerinizle çok rahatlıkla kullanabileceğiniz 3-5 tane de bot alarak alışverişimizi tamamlayabiliriz. Neden 3-5? Çünkü trend olan bu bol parçaların altında çok sık kullanıyor ve kullananları görüp özeniyor olacağız. Alternatif olarakta muhakkak bir tane çizme alın derim.

10-burberry

 

YORUM YAPIN

Please enter your comment!
Please enter your name here