Her yerde duyduğumuz bu klişe cümle 2016 İlkbahar Yaz trendlerinde çok farklı bir anlam kazandı. Moda anlayışında işlerin artık biraz tersine döndüğünü görüyoruz. Jeanleri üstümüze giydiğimiz dönemin gelme olasılığı da beni endişelendirmiyor değil 🙂 Ancak moda bu. Yeniliklere doymayan, şaşırtmayı seven, absürt halleri bile güzelliğe çevirebilen bir yaşam biçimi.

Önceden bluzunuzu giyer içeride olan bitenler sizde kalırdı. Ama artık üstünüze giydiğiniz kıyafetleri iç giyim tasarımlarıyla süsleme zamanı. Podyumlarda gördüğümüz en belirgin trendlerden biri olan dantel, file ve transparan tasarımlar bunun gerekliliğini vurgular nitelikte. Özellikle Louis Vuitton, Acne Studios, Balmain gibi dünya markalarının koleksiyonlarında bu parçalara oldukça yer verildiğini görebilirsiniz.

**

Türk tasarımcıların da İlkbahar Yaz 2016 koleksiyonlarında bu trendi yakalayan iddialı parçalar sunduklarını söyleyebiliriz.

İlkbahar-Yaz-2016---Türk-TasarımcılarÇok beğenerek takip ettiğim Türk markası Raisa & Vanessa’nın tasarımcılarından Raisa Sason’un defile sonrası kıyafet seçimi de bu doğrultuda olmuş.

Raisa & Vanessa
Solda, Raisa Sason | Sağda, Vanessa Sason

**

Biz podyumlarda gördüğümüz gibi iç çamaşırsız giyemeyeceğimiz için bluzun altına giyilen ufak parçalar devreye giriyor. Özellikle H&M de bu amaçla kullanabileceğiniz çok fazla seçenek mevcut. Benim Mango ajurlu kazağımın altında kullanmış olduğum büstiyer görünümlü kadife iç çamaşırını da H&M’de bulabilirsiniz.

Mango Ajurlu KazakSitesinde bu ürün yok ancak desenli büstiyer, balensiz sütyen, jarse sütyen gibi alternatifleri var. Beymen‘de satışta olan spor sütyenlerini de kullanabilirsiniz. Eğer daha uzun bir büstiyer tercih ediyorsanız da Twist size hoş bir seçenek sunuyor.

İç güzellik önemli dedik ama üstüne ne giyeceğiz?

Mango’da ki bu koton kazak ile içine tamamlayıcı çapraz askılı üstü alabilirsiniz (Hem de indirimli :).

Pull&Bear ve Zara‘da bulunun bu şık bluzleri de ben çok beğendim.

Son olarak Asos‘da ki seçenekleri de görmeden geçmeyin derim.

**

[poll id=”3″]

**

*

 

1 YORUM

YORUM YAPIN

Please enter your comment!
Please enter your name here