Genç kızların kendi düğünlerinden sonra en heyecanla hazırlandığı gecelerden biri de malumunuz ‘Balo Gecesi‘. Tam bir gerilim filmi senaryosuna dönen ” Ben ne giyeceğim? Saçımı nasıl yapsam? Hadi kıyafeti buldum, altına hangi ayakkabı olur?” sorularına hitaben böyle bir post hazırlamak istedim. Ben de zamanında o savaşın içerisinde bulunduğum için hissettiklerinizi çok iyi anlayabiliyorum. Zorlu iş hayatınıza atacağınız ilk adımın eşiğindesiniz veya hayatınızın sınavı kapınızı çalıyor olsa da şuan en önemli şey ‘O’ elbiseyi bulmak 🙂

2016 trendlerine baktığınızda yüksek bel eteklerin üzerine giyilen ufak abiye parçalar dikkat çekiyor diyebiliriz. Renk konusunda ise yazın renkleri olan pembe ve mavinin tonlarından faydalanabilirsiniz. Ancak sezon abiyelerine baktığımızda diğer senelere nazaran kırmızı ve beyaz rengin de ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Siyah ise her zaman ki gibi vazgeçilmezler arasında ve en önemli kurtarıcı niteliğinde.

Öncelikle uzun ve renkli elbise seçeneklerine bakalım,

Yaz kış farketmeksizin siyahın büyüsü de su götürmez bir gerçek. İşte bir kaç seçenek,

Peki ya kısa sevenler? İşte bunlar da sizin için,

Ps. Uygun fiyatlı ve çok çeşitli elbiseler için Kadıköy Boğa’nın oradaki Opera Pasajına da bakabilirsiniz. Bazen orjinal parçalar bulunabiliyor.

Ben 2011 yılında kendi mezuniyetimde rahmetli Çolpan İlhan‘a elbise diktirmiştim. O zamanlar çok severek üzerimde taşımıştım. Şuanda hazır giyim de farklılık yaratabileceğiniz elbiselerden, sadeliğinizle büyülüyeceğiniz çeşitlere kadar bir çok elbise bulunuyor. İnanın ben de araştırma yaptığım sırada bir çoğunu çok sevdim. Ama şu ara favorim, 2 parça olan gece kıyafetleri. Hem farklı hem de çok cool bir havası olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu post için seçtiğim kıyafeti ve yaptığımız çekimi aşağıda görebilirsiniz.

Abiye-Arka-Detay
Bluz, Zara | Etek, Setre

**

Abiye-Detay
Küpe, Bershka

**

Abiye-Ayakkabi
Ayakkabı, Koton

**

Peki şıklığınızı tamamlayan o ufak çantanın içinde neler olmalı? Benim deneyimlediğim ve en gerekli olduğunu düşündüğüm şey yara bandı 🙂 Bunun dışında paranız, şarj aletiniz(ki bu da çok önemli bir ihtiyaç), telefonunuz ve makyajınızı tamamlayan en önemli obje rujunuz olsa kafi.

Abiye-Canta
Çanta, Zara

Ayakkabı tercihi yaparken muhakkak ama muhakkak rahat bir pabuç seçin derim. Eğer yanınıza babet alma gibi bir düşünceniz varsa onu bilemem. Ama bu tarz gecelerde benim ayak yapıma uygun olan ve rahat ettiren Stilettolar vazgeçilmezim. Bacak boyu daha kısa olan ve uzun elbise tercih edecek olanlar ise çok rahatsız etmeyecek bir dolgu topuk ayakkabı tercih edebilirler.

Bunun dışında sormak istediğiniz her şey için bana buradan veya İnstagram DM’den ulaşabilirsiniz.

Sevgiler,

 

YORUM YAPIN

Please enter your comment!
Please enter your name here