Bugün de sizi Barcelona’da edindiğim yeni arkadaşımla tanıştırmak istiyorum 🙂

Bu zamana kadar bir çok ülke gezmeme ve moda ile çok yakından ilgili olmama rağmen kendisinden bihaberdim. Bu yüzden de çok mutsuzum 🙁 Daha önce keşfetmiş olsaydım her gittiğim yerden birer tane edinip çok güzel bir koleksiyon yapabilirdim. Neyse ki hiçbir şey için geç değil..

robin-ruth-squarelogo-1430119694455

Onun adı Robin Ruth 🙂

Bu marka 2002 yılında Amsterdam’da designer Boaz Avrahami tarafından yaratılmış. Mr. Boaz’in amacı hediyelik markası oluşturmakmış ve yıllar içerisinde de 45ten fazla ülkede bilinen bir marka haline gelmiş. ”Robin-Ruth” adı ise 2 kızının isminden oluşuyor. Bu markanın asıl durumu şu: T-shirt, şapka, çanta, şal vs. gibi ürünlerin tasarımını yapıp bunları ülkelere uyarlamak. Bu ürünleri anı olarak kendiniz için ayırabilir veya arkadaşınıza, ailenize hediye edebilirsiniz. Üstlerinde ülke ve/veya şehir isimlerini görüyorsunuz. Hatta benim aldığım çantanın üstünde Barcelona’nın önemli yerleri de tek tek yazıyor. Sagrada Familia, Park Güell vs..

IMG_3745bb

Bir de içinden ilk görselde paylaştığım not çıktı ki ben şok ben aşık 🙂 O saatten sonra artık onu benden kimse ayıramazdı. Pazarlama stratejisinde nirvanaya ulaşan bu hareket bence çokta yerinde ve başarılı olmuş. İnsanla arasında ister istemez daha kuvvetli bir bağ kurmasına neden oluyor.

Şimdi bana bu tarz şeylerin her ülkede bir çok mağazada eciş bücüş milyonlar halinde satıldığını söyleyeceksiniz ancak bu O değil. Bunda öncelikle fark edeceğiniz şey tasarımı. Elinize aldıktan sonra da kalitesi. Park Güell’de giriş için daha zamanımız vardı ve biz bu zamanı etrafı gezerek değerlendirmek istedik. İyi ki de öyle yapmışız. Parkın çıkış kapısından sağa döndükten sonra ilk sola sapın. Sapar sapmaz sağ tarafta Coffee Park isimli yeri göreceksiniz. İşte hediyelik anlamında bizi tam tatmin eden dükkan burası oldu. Burada çok çeşitli Robin Ruth ürünü görmeniz mümkün.

IMG_3740b
Coffee Park

Ben ilk görüşte direk bunu alıyorum dediğim fuşya pembe çantayı ve tasarımından oldukça etkilendiğim şapkayı aldım. Özellikle sırt çantaları bu kadar trendken hem bu kadar rahat hem de bu kadar şık bir çantayı kaçırmak istemedim. Çantanın fermuar yerleri deri ve oldukça sağlam. Dokunduğunuzda bile kumaşın ne kadar kalın ve kaliteli olduğunu hissediyorsunuz. Bu kalite için fiyatı da gayet uygun. Şapka 12.90 euro, çanta ise 24.90 euro idi. Bunların dışında erkekler için de çanta, t-shirt ve sweatshirt modelleri mevcut. Benim almış olduğum çantanın da yaklaşık 5-6 rengi vardı. Şapkanın ise çeşit çeşit modelleri ve renkleri… Fiyatlar da ortalama olarak 10-45 euro arası değişiyor.

IMG_3770b
Canım arkadaşım 🙂

IMG_3739b

Bu tasarımların her ülke için uyarlandığını düşünün. Ancak araştırmalarıma göre markanın tek sıkıntısı online satışı. Sitesine girdiğinizde çok az çeşitte ürünün satışta olduğunu göreceksiniz. Bu bir tercihte olabilir. Sonuçta ben oraya gidip bunu alıyorsam bunun bir özelliği ve anlamı olsun isteyebilirim ve oraya gitmemesine rağmen herkesin bunu edinebiliyor olması onun anlamını yitirmesine neden olabilir.  Marka imajı bazında da bunu düşünmüş olabilirler.

Bunun dışında Facebook sayfasını da incelemenizi tavsiye ederim. Türkiye’de ise Morhipo da satışta olan az sayıda ürünü mevcut.

Uzun lafın kısası ben şahsen çok ama çok beğendim. Normalde gezdiğim ülkelerden bu tarz şeyler alıp giymeyi çok tercih etmezdim ancak bunları yakından görseniz bana hak vereceksiniz.

Siz de gittiğiniz yerlerde muhakkak bir Robin Ruth edinin inanın hiç pişman olmayacaksınız 🙂

Nerelerde mi bulursunuz?

BURALARDA 🙂

YORUM YAPIN

Please enter your comment!
Please enter your name here