İnsan motivasyonun artmasında havanın etkisi su götürmez bir gerçek. Güneşin varlığı bile güne pozitif başlamak için yeterli bir sebep. Bu hafta bahardan kalma bir kaç gün yaşadık. Hal böyle olunca ben de yüzümde bir gülümse attım kendimi Moda sokaklarına. Son zamanlarda İstanbul’un çeşitli semtlerinde, ara sokaklarda her geçen gün yeni yerler açılıyor. Bunları keşfetmekte o kadar keyifli ki… Benim tavsiyem belli bir yere sabit kalmaktansa her gün farklı bir yer denemek. Ben de bu konuda elimden geldiğince size yardımcı olmak istiyorum. Bu çekimde de bunu amaçlayarak başladık sokaklarda gezmeye.

Ve karşımıza Lotta 23 Tattoo & Coffee çıktı.

İç atmosferle dış ortamı birleştiren kafeler şu sıralar favorilerim arasında. Lotta 23‘ün dış kısmında başlayan eğlenceli çekimimiz Başak’ın bizi içeri davet etmesiyle çok daha eğlenceli hale geldi. Hoş sohbetler ve lezzetli kahveler eşliğinde günümüzü tamamladık.

IMG_0095blog

Henüz Cumartesi günü açılan Lotta 23‘ün yaratıcıları 3 yıldır evli olan Başak & Uğur.

Başak, Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olup 5 yıl boyunca moda sektöründe çalışmış. Ardından sektörü bırakıp Mutfak Sanatları’na başlamış ve aşçı olmuş. İyi ki de olmuş. Çünkü kafede bulunan enfes kurabiyelerin ve keklerin tamamının tek sahibi Başak 🙂 Bunların yanı sıra çeşitli kahve sunumları da mevcut. Ve hepsi oldukça makul fiyatlarda. Örneğin, türk kahvesi 5 tl, latte 8 tl, çay 3 tl vs.

Ps. İnstagram hesaplarına ulaşmak için isimlerin üzerine tıklamanız yeterli.

IMG_0029blog

**

IMG_0112blog

**

IMG_0050bllog

Bu kafeyi ilgi çekici hale getiren bir diğer şey ise, kafenin iç bölümünde yer alan Uğur’un dövme stüdyosu. Randevu ile çalışılıyor. Ancak fikir alışverişi ve bilgi almak için randevusuz kendisiyle görüşebilirsiniz. Uğur da eşi gibi Mimar Sinan Üniversitesi mezunu. Heykel bölümünü bitirdikten sonra Nişantaşı’nda dövme stüdyosu açmış. Ancak daha sonra bu 2 yeteneği bir araya getirmeye karar vermişler.

IMG_0082blog

**

blog2

Kafenin iç dizaynın da ise Başak’ın parmağı bulunuyor. Her bir köşesinde farklı bir detay bulunuyor. Dolayısıyla sürekli burada çek, şu köseyi de al, dur dur burada da çek demekten kendimi alıkoyamadım 🙂

IMG_0115blog

**

IMG_0160blog

**

IMG_0196blog

Modaya yolunuz düşerse eğer burayı muhakkak ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. Biz çok güzel ağırlandık ve çok keyif aldık.

Bu güzel fotoğraflar için de canım arkadaşım Akın Akarsu’ya çok teşekkür ederim 🙂

Lotta23 , Rızapaşa sokak 1/B Moda

**

1 YORUM

YORUM YAPIN

Please enter your comment!
Please enter your name here